PACE Ověření kurzu Hiporehabilitace

eu epona pace

Zvyšování profesní způsobilosti zdravotníků a pracovníků ve zdravotnictví

CZ.1.07/3.2.04/06.0007

 

Ověření kurzu Hiporehabilitace

Cílem ověření pilotního kurzu Hiporehabilitace bylo vyškolit pracovníky ve zdravotnictví v oboru hiporehabilitace. Tito pracovníci získali nové znalosti a pracovní dovednosti se zaměřením na stále relativně nový obor hiporehabilitace.

Kurz hiporehabilitace se uskutečnil v termínu 3.- 6.3. 2016 a 7.- 10.4.2016. Díky spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně proběhla teoretická část výuky na jejich specializovaném pracovišti katedry Chovu koní AF Mendelu, praktická část výuky se uskutečnila na pracovišti hiporehabilitace Epony Brno.

Do kurzu se zapojilo 20 účastnic. Výuka byla zaměřena na osvojení potřebných znalostí k organizačnímu a metodickému vedení hiporehabilitace,

V rámci výuky byly použity materiály vytvořené v roce 2015, s velkým ohlasem se setkaly vyučovací filmy. Účastnice také využívaly e-learningové materiály.

V rámci dalšího rozvoje oboru byli k výuce přizváni i přednášející z České hiporehabilitační společnosti, která podporuje vzdělávání v novém oboru hiporehabilitace a má zájem na další spolupráci v rámci akreditace vzdělávacích programů pro specialisty v oboru hiporehabilitace. Kurz Hiporehabilitace, nově vytvořený lektorkami PACE 2015, bude součástí vzdělávacího systému ČHS a lektorky PACE 2015 se budou podílet na výuce v kurzu.

 

Komentáře jsou uzavřeny.